logo

Standard wykonania mieszkań

Mieszkania
Technologia Budynek wykonany w technologii tradycyjnej, z dachem dwuspadowym na konstukcji drewnianej, pokryty blachą.
Ściany zewnętrzne Murowane z pustaków ceramicznych, termoizolacja wykonana ze styropianu gr. 15 cm.
Wykończenie ścian zewnętrznych Tynk strukturalny cienkowarstwowy
Ściany wewnętrzne nośne  Murowane z pustaków ceramicznych .
Ściany klatek schodowych i między lokalami Murowane z pustaków ceramicznych w wersji AKU
Ściany działowe Ceramiczne lub silikatowe gr. 12cm i 8 cm
Wykończenie ścian wewnętrznych Tynk gipsowy maszynowy malowany farbą gruntującą, w łazienkach: tynk cementowo – wapienny, ściany i stropy strychów z  płyt gipsowo-kartonowych szpachlowane na łączeniach.
Wykończenie posadzek Wylewka cementowa ( tzw. podłoga pływająca) jako podkład przygotowany pod warstwę wykończeniową . Warstwa wykończeniowa ( parkiet, panele, płytki itp. ) w zakresie kupującego.
Stolarka okienna Białe PCV laminowane od zewnątrz w kolorze drewna, średni współczynnik dla całego okna U = od 0,94 do 1,04 w zależności od rodzaju okna . Szklenie 3-szybowe  ( U = 0,6 )
Parapety wewnętrzne Kamień naturalny lub aglomarmur
Drzwi wejściowe do mieszkania Antywłamaniowe kl. C, dwa zamki systemu jednego klucza, wizjer
Drzwi wewnątrzlokalowe Otwory w ścianach przygotowane pod system ościeżnic regulowanych ( stolarka drzwiowa w zakresie kupującego)
Centralne ogrzewanie i ciepła woda użytkowa W każdym budynku znajduje się kotłownia gazowa. Kotły gazowe renomowanej firmy De Dietrich  wytwarzają ciepło technologiczne tzw. c.t. zasilające indywidualne stacje mieszkaniowe zlokalizowane w szafkach na kl. schodowych. Takie rozwiązanie pozwala na indywidualne sterowanie centralnym ogrzewaniem  i przygotowaniem ciepłej wody użytkowej.  
Opomiarowanie wody cieplej i zimnej, oraz energii cieplnej Liczniki wody zimnej oraz zużytej energii cieplnej zlokalizowane są w stacjach mieszkaniowych. Indywidualny, kalorymetryczny licznik ciepła oblicza sumę zużytej energii cieplnej na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody dla każdego mieszkania podłączonego do systemu. Użytkownik mieszkania może korzystać z ogrzewania przez cały rok oraz sterować nim wg własnych upodobań. Regulacja w funkcji temperatury mieszkania oraz czasu odbywa się dzięki elektronicznemu tygodniowemu programatorowi.
Instalacja CO w mieszkaniach Instalacje z trójwarstwowych rur PE. Grzejniki płytowe stalowe zasilane z dołu. W łazienkach grzejniki drabinkowe. Grzejniki wyposażone w zawory termostatyczne.
Instalacja wodno-kanalizacyjna Piony w mieszkaniach z rur i kształtek kanalizacyjnych niskoszumowych. Podejścia kanalizacyjne do przyborów wykonane zgodnie z lokalizacją przyborów pokazaną w kartach lokali. Instalacja ciepłej wody pozwala na opcjonalne zamontowanie  przez użytkownika lokalu w stacji mieszkaniowej pompy cyrkulacyjnej, sterowanej czasowo, podwyższającej komfort użytkowania wody ciepłej.
Instalacja elektryczna Kompletna, wyposażona w  gniazda i wyłączniki. Punkty oświetleniowe zakończone kostką   ( lampy, kinkiety w zakresie kupującego), trójfazowe zasilanie kuchenki elektrycznej, instalacja dzwonkowa wpięta w wideodomofon. 
Instalacja telefoniczna Prowadzona z domowego przyłącza teletechnicznego do gniazda w pokoju dziennym
Instalacja sieci szerokopasmowego Internetu Prowadzona z domowego przyłącza teletechnicznego do gniazda w pokoju dziennym
Instalacja RTV i  SAT   Gniazdo RTV i TV SAT w pokoju dziennym,  dodatkowo RTV w sypialni.
Domofon Videodomofon w przedpokoju
Wentylacja Wentylacja mieszkań w oparciu o rozwiązanie firmy Aereco tj. zbiorczych kolektorów wywiewnych zakończonych na dachu wentylatorem. Zaprojektowano odrębne kolektory wentylacji ogólnej dla kuchni, odrębne dla toalet i łazienek. W oknach nawiewniki okienne. 
Balkony i Tarasy
Posadzki Płytki gresowe mrozoodporne lub płyty tarasowe
Balustrady Ze stali ocynkowanej , malowane, szyby ze szkła bezpiecznego
Parking podziemny
Wykończenie parkingu Posadzka betonowa
Pomieszczenia na rowery  Wydzielone z siatki stalowej lub murowane ze ściankami ażurowymi
Klatka schodowa i pomieszczenia wspólne 
Wykończenie ścian wewnętrznych i sufitów Tynk cementowo-wapienny lub gipsowy  malowany dwukrotnie
Wykończenie posadzki Płytki gresowe
Komunikacja pionowa w budynku Dźwigi osobowe oraz klatki schodowe
Skrzynka pocztowa   Systemowe, zlokalizowane na parterze